Finisz rundy jesiennej, Pogoń przed szansą – wyjazd do Legnicy

W najbliższy weekend zaplanowano 11 kolejkę Ligi Centralnej Kobiet, będą to ostatnie mecze rundy jesiennej i jednocześnie półmetek rozgrywek. Szczecińska Pogoń w obecnych rozgrywkach lepiej radziła sobie w meczach wyjazdowych niż na własnym terenie, szansa na podtrzymanie tej tendencji będzie w najbliższą sobotę w Legnicy. Do ekipy z Legnicy w ostatnich dniach dołączyła doświadczona kołowa Andela Ivanović. Czarnogórka występowała w takich klubach jak MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski czy KPR Gminy Kobierzyce. Na skrzydle wsparcie zapewni Vanessa Nowak, wychowanka SPR Olkusz dołączyła do UKS’u na początku stycznia, a w 3 meczach (liga i puchar) zaskarbiła sobie sympatię lokalnych kibiców rzucając łącznie 16 bramek!

Strzelecką formę w ekipie z Dolnego Śląska najskuteczniej prezentują Katarzyna Kozak (4,6 bramki na mecz) oraz Karolina Milczarczyk (4,5 bramki na mecz).

Szkoleniowcem gospodyń jest doświadczony Michała Pastuszko, który pracował m.in. w Piotrcovii Piotrków Trybunalski czy KPR Jelenia Góra.

Pogoń miała spory materiał do analizy po ostatnim starciu z Koroną Kielce. Niedosyt – to słowo które wielokrotnie padało w kuluarach. Tuż po meczu Alicja Ślęzak podsumowała co było przyczyną niepowodzenia: „Błędy własne i skuteczność w ataku. Błąd podania, błąd chwytu, faul ofensywny – błędy które nie były wymuszone przez przeciwnika… No i sytuacje 100 procentowe, obijałyśmy bramkarkę”.

„Niestety przegrałyśmy. Walczyłyśmy do końca. Starałyśmy się, ale Kielce to jest bardzo mocny przeciwnik co potwierdza ich miejsce w tabeli. Cały czas ciężko trenujemy, mamy nadzieję że przekuje się to niebawem na wyniki. Za tydzień mamy mecz z Legnicą, celem są 3 punkty i awans w tabeli” – powiedziała tuż po meczu Emilia Jałowicka, zdobywczyni 6 bramek.

Spotkanie poprowadzi para Sylwia Bartkowiak – Weronika Łakomy. Początek zawodów o godzinie 17:00, bezpłatna transmisja tutaj.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content