Nieudany wyjazd do Legnicy, Pogoń bez punktów

Szczecinianki porażką kończą rundę jesienną Ligi Centralnej Kobiet, UKS 9 Legnica wygrywa 24:20.

Mecz rozpoczęła Pogoń, jednak przez pierwsze minuty wkradło się sporo nerwów i żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Pierwsze trafienie zanotowano dopiero w 3. minucie meczu, a autorką gola była niedawno pozyskana przez UKS Vanessa Nowak. Wynik spotkania dla Pogoni otworzyła Zuzanna Zimnicka trafiając na 2:1 dopiero w 7 minucie. Chwilę później swoją bramkę dorzuciła Natalia Nawrocka i na tablicy widniał wynik 2:2. Dalsza część meczu to był popis UKS-u, przez co trenerka Szczecinianek już w 12. minucie była zmuszona wziąć czas. Czas pomógł, dziewczyny w bardzo szybkim tempie wyrównały wynik spotkania na 7:7. W 21. minucie, trener Legnicy wziął czas, który zmotywował miejscowe zawodniczki. Do szatni zawodniczki schodziły przy stanie 12:11.

Drugą część spotkania rozpoczęły miejscowe, ale to Pogoń za sprawą Emilii Jałowickiej rozpoczęła strzelanie. Kilka minut później, ta sama zawodniczka ucierpiała podczas próby oddania rzutu, ale wywalczyła rzut karny dla Pogoni, który Zuzanna Zimnicka zamieniła na bramkę. Gospodynie narzucały swoje tempo, przez co Szczecinianki musiały gonić wynik spotkania. W 45. minucie, trenerka Pogoni wzięła czas, niestety nie przyniósł on spodziewanych efektów. Pocieszać może fakt, że UKS nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Jednak nawet te sytuacje, nie poprawiły stanu meczu.

Pogoń przegrała 24:20 i I rundę Ligi Centralnej Kobiet kończy na 8. miejscu w tabeli.

Bramki dla Pogoni: Zimnicka 8, Jakóbowska 4, Koprowska 3, Białowąs 2, Jałowicka 1, Nawrocka 1, Piotrowska 1