Walka o środek tabeli – Pogoń zagra w Poznaniu

Spore emocje zapowiadają się w nadchodzącą sobotę, w stolicy Wielkopolski spotkają się dwie drużyny ze środka tabeli Ligi Centralnej Kobiet – Enea PR Poznań podejmować będzie szczecińską Pogoń.

Po 15 kolejkach lepiej w tabeli stoją podopieczne Alicji Ślęzak oraz Barbary Bieleckiej, ale zespół z Poznania ma zaległe dwa spotkania (z Żorami oraz Radomiem).

W pierwszym starciu w Szczecinie lepsze okazały się miejscowe wygrywając 32:24, a formą błysnęła Oliwia Piotrowska, zdobywczyni 10 bramek, która tak wspomina tamten mecz:

„Jest to niesamowite uczucie przy tak pełnych trybunach zdobyć aż 10 trafień, tym bardziej że był to nasz pierwszy mecz wygrany w Lidze Centralnej. Radość była nie do opisania”.

Wiodącą postacią w ekipie z Poznania jest dobrze znana szczecińskiej publiczności Agata Wasiak, mająca w swojej karierze występy w Zagłębiu Lubin, rozgrywająca w 13 rozegranych meczach zaliczyła 95 bramek. Przed sezonem z Superligowego Gniezna dołączyła skrzydłowa Karolina Kasprowiak która również przoduje w statystykach (43 bramki w 13 meczach). Z pierwszoligowego MTSu Kwidzyn na wypożyczeniu jest z kolei Anna Grzona, niespełna 20 letnia rozgrywająca nieźle radzi sobie na zapleczu Superligi i jest mocnym punktem ekipy Amelii Chmielewskiej.

Obie drużyny chcą przerwać serię porażek, Pogoń zanotowała ostatnim czasie dwie (z liderem oraz wiceliderem), nieco gorzej radzą sobie poznanianki, ostatnie ligowe punkty zdobyły w połowie stycznia, a następne 4 spotkania padły łupem przeciwników. Jednego możemy być pewni – w sobotę nie zabraknie zaangażowania oraz determinacji, obie drużyny w tym sezonie pokazały charakter oraz że potrafią walczyć do ostatniego gwizdka.

Sobota, 9 marca 2024, 17:00 ENEA Piłka Ręczna Poznań vs SPR Pogoń Szczecin, bezpłatna transmisja z tego spotkania dostępna tutaj.