Styczniowe plany Pogoni – ostatnie mecze rundy jesiennej

Mimo, iż trwa przerwa w rozgrywkach Ligi Centralnej zawodniczki szczecińskiej Pogoni intensywnie przygotowują się do styczniowego wznowienie rozgrywek, do końca rundy jesiennej pozostały zaledwie 3 spotkania.

W połowie stycznia podopieczne Alicji Ślęzak i Barbary Bieleckiej udają się w daleki wyjazd do Gliwic, mimo iż ekipa z Górnego Śląska zajmuje ostatnią lokatę w tabeli, nie będzie to łatwy mecz. Gliwiczanki udowodniły, że potrafią dobrze grać z wyżej notowanymi rywalami: przegrana z Poznaniem 2 bramkami, czy Samborem Tczew zaledwie 1 bramką świadczą o potencjale i determinacji drużyny. Pod koniec listopada pracę jako szkoleniowiec w Sośnicy objął doświadczony trener Marcin Księżyk co na pewno będzie dodatkowym bodźcem do poprawy gry.

20 stycznia na Twardowskiego zagości dobrze znana szczecińskiej publiczności Suzuki Korona Handball Kielce z którą Pogoń miała okazję mierzyć się zarówno w Superlidze jak i Pucharze Polski. Ekipa Pawła Tetelewskiego zajmuje 4 lokatę w Lidze Centralnej, ale ambicje w Kielcach są dużo wyższe.

Na zakończenie rundy jesiennej 27 stycznia szczecinianki udadzą się do nieprzewidywalnej Dziewiątki Legnica. Legniczanki długo okupowały dolne rejony tabeli, by w listopadzie sprawić dwie nie lada sensacje, najpierw pokonując na wyjeździe Sambor Tczew (30:25), a następnie w Jeleniej Górze ograć miejscowy MKS 34:27!

Szczecinianki rundę rewanżową rozpoczną 3 lutego od wyjazdowe meczu do Gdyni, szczegółowy terminarz tutaj.