PreZero APR Radom po raz drugi lepszy od Pogoni, brak punktów w hicie

Granatowo-bordowe czekał mecz, który wiele mógł zmienić. Pogoń podejmowała bowiem we własnej hali sąsiada w tabeli, PreZero APR Radom. Niestety, szczecinianki nie potrafiły utrzymać dobrego tempa, które zadały na początku pierwszej i drugiej połowy tego spotkania.

Pierwsze chwile pozwalały na duży optymizm. Nasze młode panie rzuciły się na swoje przeciwniczki, które na swoje debiutanckie trafienie czekały aż do 7. minuty tej rywalizacji. Na tablicy świetlej wynik brzmiał już 4:0. Grały nie tylko skutecznie, ale i poprawnie w defensywie, z którą radomianki miały problem.

Dość szybko okazało się, że drużyna Adriana Kondraciuka potrafiła wyjść z tych trudności. Jeszcze przed upływem kwadransa przyjezdne prowadziły 8:6. Znacznie łatwiej radziły sobie z obroną Pogoni. Niemniej, pod koniec pierwszych trzydziestu minut znowu kibicom, którzy licznie odwiedzili halę, poprawiły się nastroje. Dwa trafienia z rzędu najlepszej strzelby, Zuzanny Zimnickiej zrobiły swoje.

Do przerwy Pogoń przegrywała 14:17, ale po zmianie stron wyszła odmieniona. Przebieg wydarzeń do złudzenia przypominał okres tuż po rozpoczęciu spotkania. Bramka Emilii Jałowickiej w 40. minucie dała nam prowadzenie 21:20. Jak się jednak potem okazało, były to miłe złego początki.

Zaczęło się od niewykorzystanego rzutu karnego. Potem była jeszcze kontra sam na sam, w której ponownie lepsza okazała się Natalia Kolasińska. Całości dopełnił niecelny rzut na pustą bramkę z lewego rozegrania. Piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką. W 58. minucie było jeszcze 24:25, ale APR nie pozwolił sobie odebrać 3 punktów.