Weronika Jakóbowska przed meczem z Ruchem Chorzów: „Chciałabym zejść z parkietu dumna z siebie oraz ze swojej drużyny”

Już jutro ciężkie starcie przed szczypiornistkami Pogoni Szczecin, raz że do pokonania jest ponad 1100 kilometrów w obie strony, to przeciwnikiem będzie lider Ligi Centralnej kobiet – Ruch Chorzów, drużyna która w tym sezonie nie zaznała smaku porażki, a przed własną publicznością prezentuje się niezwykle okazale. Zapytaliśmy o to spotkanie jedną z liderek szczecińskiej obrony – Weronikę Jakóbowską.

Na jakich aspektach gry skupiacie się przed sobotnim starciem najbardziej?

Na pewno chcemy skupić się nad naszą skutecznością oraz dobrą i mocną obroną. Chcemy wykorzystać wszystkie nasze atuty, które dopełnią to nad czym pracujemy. Do składu wróciły kontuzjowane zawodniczki, co na pewno będzie naszym atutem, czego efektem są m.in. dobre wyniki w rundzie rewanżowej.

Czy istnieją konkretne zawodniczki w drużynie przeciwnej, na które musicie zwrócić szczególną uwagę?

Tak, Ruch jest to drużyna doświadczona dysponująca barwnymi i doświadczonymi zawodniczkami, które będą dla nas wyzwaniem. Co nie zmienia faktu, że wejdziemy w mecz przygotowane najlepiej jak się da. Sztab szkoleniowy przygotował wnikliwą analizę i uwrażliwił nas na poszczególne aspekty, wiemy co mamy robić, aby odnieść sukces.

Foto: Weronika Jakóbowska w pierwszym starciu z Ruchem Chorzów zaliczyła 2 trafienia, ale największa jej praca przypadła w obronie / Foto: Prime Studio Marcin Jasiński

Jakie są Twoje osobiste oczekiwania wobec własnej gry w meczu z niepokonanym liderem z Chorzowa?

Chciałabym zejść z parkietu dumna z siebie oraz ze swojej drużyny. Chcę wykorzystać wszystko to nad czym pracowałam do tej pory i pokazywać swój progres w ataku jak i przede wszystkim w obronie, która jest najważniejsza.

Szczecinianki z niepokonanym dotychczas liderem Ligi Centralnej zmierzą się w sobotę 17 lutego o godzinie 17:00, bezpłatna transmisja z tego spotkania dostępna będzie tutaj.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content