Ważna wysoka wygrana Pogoni w Gdyni

Szczecinianki w wielkim stylu zgarniają komplet punktów w Gdyni pokonując faworyzowany miejscowy SPR różnicą aż 10 trafień (22:32)!

Spotkanie rozpoczęły szczecinianki, a wynik meczu otworzyła już 1 minucie Koprowska, która przyzwyczaiła kibiców do swoich jakże spektakularnych i precyzyjnych rzutów z drugiej linii prosto „w samo okienko”.

Do 13 minuty spotkanie toczyło się w formie bramka za bramkę, później inicjatywę przejęły szczecinianki, Zimnicka wyprowadziła Pogoń na prowadzenie 6:7, a wtórowały jej Jałowicka i Jakóbowska i tablica pokazała stan 6:9. Bardzo udany pierwszy kwadrans spotkania w wykonaniu Oliwii Piotrowskiej, dwoiła się i troiła asystując praktycznie przy każdej bramce.

Chwilę później miejscowe rzuciły 2 bramki z rzędu i o czas poprosiła Alicja Ślęzak przekazując swoje spostrzeżenia drużynie. O celności tej decyzji mogą świadczyć kolejne 2 bramki w wykonaniu Pogoni (Nawrocka, Koprowska).

Między słupkami szczecińskiej bramki świetnie spisywała się Zimny, choćby sytuacja z 24 minuty, gdzie dwie akcje z rzędu gospodyń kończyły się w rękach szczecińskiej bramkarki. Pogoń do szatni schodziła z 2 bramkową przewagą (11:13), jednak zawodniczki mogły czuć spory niedosyt.

Po zmianie stron miejscowe potrafiły stawić opór tylko przez pierwsze 5 minut, szczecinianki konsekwentnie realizowały plan przygotowany przez sztab szkoleniowy, czego efektem było 6 bramkowe prowadzenie w 42 minucie. Podopieczne Kamila Ringwelskiego próbowały odwrócić losy spotkania, jednak dwie bramki z rzędu Dulińskiej tylko pobudziły przyjezdne. Odpaliła się ponownie Zimnicka, która trafiła 4 bramki pod rząd.

W bramce Zimny wsparła przy karnych Ćwiertnia (2/2 obronione) oraz Adamska, która zagrała swój pierwszy mecz w tym sezonie notując 4 świetne interwencje.

Pogoń do końca kontrolowała spotkanie, ostatecznie wygrywając różnicą aż 10 trafień (22:32) jednocześnie awansują w tabeli o jedno oczko.

Ważną informacją jest fakt, że Pogoń wystąpiła w swoim kompletnym składzie, po kontuzji wróciły i rozegrały swój pierwszy mecz Klimek i Adamska, na kole mająca już za sobą jedno spotkanie w 2024 roku – Oleśkiewicz.

Bramki dla Pogoni: Zimnicka 11, Koprowska 4, Jakóbowska 3, Białowąs 2, Jałowicka 2, Oleśkiewicz 2, Włodarczyk 2, Nawrocka 2, Piotrowska 1, Panczenko 1, Sikora 1, Niełacna 1