Spore emocje na inauguracje, punkty jadą do Gdyni

Szczecinianki w inauguracyjnym meczu Ligi Centralnej nieznacznie uległy ekipie z Gdyni. Wynik spotkania otworzyła Zimnicka, po dosyć mocnym rzucie piłka obiła poprzeczkę oraz interweniującą bramkarkę drużyny gości i ostatecznie wtoczyła się do bramki.

Pogoń kontrolowała grę i stopniowo zwiększała przewagę do 18 minuty, wówczas tablica po bramce Zimnickiej wskazywała wynik 10:6 i było to najwyższe prowadzenie granatowo-bordowych w tym meczu. Gdynianki rozpoczęły pościg, do przerwy udało się zniwelować stratę bramkową do zaledwie 2 trafień.

Po zmianie stron goście po 7 minutach wyrównali (14:14) i po mimo starań szczecinianek to podopieczne Kamila Rinwgelskiego zaczęły zwiększać swoją przewagę bramkową. Ekipa z Grodu Gryfa kilkukrotnie zrywała się do ataku, w 56 minucie różnica wynosiła zaledwie 1 bramkę, jednak to goście w końcówce zachowali zimną głowę jednocześnie wygrywając 24:21.

SPR Pogoń Szczecin – SPR Gdynia, 21:24
Bramki dla Pogoni: Zimnicka 6, Jałowicka 6, Piotrowska 3, Panczenko 3, Jakóbowska 2, Oleśkiewicz 1