Prezes Pogoni Szczecin Łukasz Kantor: „Bezpieczne utrzymanie się w I lidze jest realne”

Szczeciński żeński szczypiorniak od sezonu 2021/2022 zawalczy na zapleczu ekstraklasy, a za sterami morskiego klubu zobaczymy Łukasza Kantora, osobę, która w latach poprzednich wspierała Pogoń finansowo jako sponsor, tym razem  zadanie będzie bardziej wymagające, o czym wspomina sam Prezes, zapraszamy do obszernego wywiadu. 

Wiemy, że jako sponsor oraz kibic miał Pan do czynienia z piłką ręczną kobiet kilka lat, ale w roli Prezesa klubu sportowego będzie Pan chyba pierwszy raz, dużo pracy? Jak wrażenia po pierwszych miesiącach u steru Pogoni?
Bardzo się cieszę z tej nominacji i nie ukrywam, że jest to dla mnie nowe wyzwanie. Sportem interesuję się od dziecka, kibicuję, ale rola zarządzającego klubem to zupełnie coś innego. Z pomocą Zarządu poznaję specyfikę klubu we wszystkich obszarach jego działalności, szczegółowo wdrażam się w finanse. Na tą chwilę najważniejsze są sprawy bieżące abyśmy spokojnie mogli wystartować w rozgrywkach.

Szczecińska żeńska piłka ręczna po dwóch latach nieobecności (wcześniej 2 sezony pod nazwą MKS Kusy) wróciła na zaplecze ekstraklasy, jakie są plany i cele na ten sezon? Jakie są plany długofalowe?
Główny cel jaki stawiamy przed zespołem i sztabem trenerskim jest taki aby nadal dziewczyny czerpały radość z grania w piłkę ręczną. Bezpieczne utrzymanie się w I lidze w najbliższym sezonie jest realne i to chcemy obecnie uzyskać. Po drugim sezonie w I lidze będę mógł powiedzieć więcej o planach długofalowych zespołu.

Czy kadra jest już dopięta na ostatni guzik? Jakie zawodniczki w tym sezonie zobaczymy na Twardowskiego? Czy były jakieś wzmocnienia?
Większość dziewczyn pochodzi z Kusego Szczecin, z zespołu który wywalczył awans. Zależy nam aby młode dziewczyny miały szanse rozwoju sportowego w Szczecinie. Wzmocnienia są, ale nie duże, rozmawiamy tutaj o czterech dziewczynach z którymi dogadywane są ostatnie szczegóły. Jak wszystko zostanie dopięte na „ostatni guzik” ujawnimy ich nazwiska na łamach naszej strony internetowej czy też strony na FB.

Przed panem duża odpowiedzialność. Żeński szczypiorniak w Szczecinie święcił największe sukcesy w naszym regionie w ostatnich latach, czy czuję Pan presję w związku z tym, przejmując najbardziej utytułowany klub? 
Oczywiście chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Wspólnie z zawodniczkami i sztabem trenerskim będziemy stawiać sobie kolejne cele, chcemy opracować nowe strategie, które mam nadzieję przyczynią się do kolejnych sukcesów. Poza tym będziemy wyznaczać ambitne plany i powoli je realizować. Przede wszystkim chcemy stworzyć zawodniczkom komfort spokojnych i efektywnych treningów. W dziewczynach drzemie ogromny potencjał więc jestem dobrej myśli.

Czego możemy życzyć nowemu prezesowi na najbliższe lata?
Sportowo to zrealizowania założonego celu, czyli utrzymania w lidze. Chciałbym również aby obecna sytuacja jaka jest w kraju pozwoliła by kibice mogli z trybun wspierać Nasz zespół w rozgrywkach ligowych.

 

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content