Mecz niewykorzystanych szans – Żory nieznacznie lepsze

W niedzielę, 22 października, Pogoń podejmowała we własnej hali drużynę MTS Żory. Pomimo zaciętej walki, nie udało się zdobyć pierwszych punktów.

Pierwsza połowa na korzyść przyjezdnych

Mecz rozpoczął się od trafienia MTS-u. Jednak Pogoń bardzo szybko zremisowała i przez pierwszy kwadrans meczu trwała wymiana bramek. W 17. minucie, trenerka drużyny z Żor wzięła czas i od tego momentu przyjezdne zaczęły powiększać swoją przewagę. Dziewczyny jednak nie dawały za wygraną i dzielnie odrabiały kolejne trafienia. Na szczególną uwagę zasługują Monika Koprowska oraz Zuzanna Zimnicka, które co rusz znajdowały drogę do bramki MTS-u. W 25. minucie, trenerka Pogoni wzięła czas, jednak nie pomógł on drużynie. Wynik na przerwę to 11:16. Pogoń zagrała o wiele lepiej w obronie, dzięki czemu ta różnica trafień nie była tak duża.

Wygrana druga połowa

Drugą połowę meczu Pogoń zaczęła od trafienia. W 34. Minucie, doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Podczas jednej z prób rzutowej, Katarzyna Zimny została uderzona w twarz. Na całe szczęście, zawodniczce nic się nie stało i mogła kontynuować grę. W 47. minucie, Pogoń wzięła czas, ale zaraz po nim, Żory zdobyły bramkę. Między 53. a 59. minutą, dziewczyny rzuciły 4 bramki z rzędu. Całe 30 minut, szczecińskie szczypiornistki dzielnie walczyły, aby odrobić stratę 5 bramek. Żory popełniały błędy w ataku, jednak ich bramkarka, broniła rzuty Pogoni, przez co nie udała się ta sztuka. Ostatnią bramkę w meczu zdobyła Martyna Włodarczyk, dla której jest to debiutancka bramka. Nie był to jedyny debiut, ponieważ w meczu wystąpiła bramkarka Oliwia Ćwiertnia.

Niestety, mimo zaciętej walki, Pogoń przegrała 22:26, jednak udało im się odrobić jedną bramkę.

Kolejną szasnę na punkty, dziewczyny będą miały 29 października, wtedy to zmierzą się z drużyną ENEA Piłka Ręczna Poznań na Twardowskiego.

• MVP w drużynie Pogoni – Monika Koprowska
  • MVP w drużynie Ruchu – Olesia Donets

Bramki dla Pogoni: Zimnicka 6, Koprowska 6, Białowąs 3, Niełacna 2, Oleśkiewicz 2, Włodarczyk 1 , Piotrowska1 oraz Panczenko 1

Tekst: Weronika Augul