Hit 1 ligi grupy A w Gnieźnie, gra lider z wiceliderem

Najbardziej elektryzujący mecz w rundzie jesiennej pierwszej ligi grupy A rozegrany zostanie w najbliższą sobotę w Gnieźnie. Miejscowy MKS PR Urbis podejmować będzie szczecińską Pogoń.

Aspiracje i cele obie drużyny zadeklarowały już przed sezonem. Gnieźnianki wprost mówiły o awansie do Superligi i cel jaki sobie obrały realizują ze 100% skutecznością. To jedyna drużyna, która wszystkie swoje mecze w grupie wygrała w regulaminowym czasie gry, mało czego – najmniejszy wymiar kary zaliczyły zawodniczki Sambora Tczew, które przegrały 5 bramkami (31:26). W Szczecinie mówi się aktualnie o stabilizacji i rozwoju, celem nadrzędnym tegorocznego beniaminka było utrzymanie się w lidze i jak widać po wynikach, udaje się to realizować z nawiązką. Temat awansu nie jest odległy, jeśli wyniki pokażą, że będzie taka możliwość – na pewno zostanie podjęta rękawica przez klub.

Arcytrudny teren w Gnieźnie cechuje się największą publicznością wśród wszystkich drużyn 1 ligi, ostatnie starcie z KS Kościerzyna z trybun śledziło aż 500 widzów, takiej frekwencji pozazdrościć może wiele zespołów superligowych.

MKS PR Gniezno jest wręcz podręcznikowo prowadzonym klubem piłki ręcznej, co więcej – można rzec: to idealny kandydat do gry w Superlidze! Nowoczesne zaplecze sportowe, bardzo przemyślany i rozbudowany system szkolenia, budowanie drużyny seniorskiej z jasno określonym celem. W sobotę podopieczne duetu trenerskiego Roberta Popka i Romana Solarka będą chciały swoją dominację podkreślić, Pogoń jednak nie zamierza się poddawać. Beniaminek ze Szczecina w obecnym składzie stawia pierwsze kroki na zapleczu ekstraklasy, a aktualnie osiągnięte wyniki pokazują, że radzi sobie całkiem nieźle. Dobra skuteczność w ataku, nieźle prosperująca bramka, szczecinianki mają wiele atutów, które w sobotę zamierzają wykorzystać przeciwko faworytowi z Gniezna.

Warto wspomnieć również o hali w której rozgrywane będą zawody, została ona oddana do użytku w 2018 roku, nowoczesny obiekt 3 razy gości finał Pucharu Polski w piłce ręcznej. Pojemność 1210 miejsc, w obecnym sezonie większość spotkań gospodynie grały przy ~50% zapełnieniu, co na pewno jest ewenementem na tym poziomie rozgrywek.  

Sobota, 4 grudnia 2021, Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie, początek spotkania o godzinie 19:00.

Previous Article
Next Article

Najbliższe mecze

15:00

PreZero APR Radom vs SPR Pogoń Szczecin

15:00

SPR Sośnica Gliwice vs SPR Pogoń Szczecin

Ostatni wynik

24 - 35

Handball Warszawa vs SPR Pogoń Szczecin

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
1824
2823
3818
4814
5814
6810
779
878
987
1086
1185
1283

Transmisja live tvcom.pl

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023