Wracamy do gry! MKS Kusy Szczecin w II lidze

Pod takim hasłem ruszył projekt reaktywacji żeńskiej piłki ręcznej w Szczecinie, drużyna pod nazwą MKS Kusy Szczecin wystartuje w 2 lidze.

Po zakończeniu działalności przez SPR Pogoń Szczecin grupa sympatyków oraz wolontariuszy postanowiła działać, w projekt zaangażowały się byłe zawodniczki Pogoni, byli działacze oraz kibice. Uratowanie żeńskiego szczypiorniaka w Szczecinie stało się realne, jednak potrzebne są środki na bieżące działania. Cała administracja oraz sztab trenerski swoją pracę wykonuje w formie wolontariatu, dlatego też dajemy możliwość kibicom do włączenia się do tego dzieła poprzez wsparcie zakupu sprzętu sportowego na portalu crowdfundingowym. To pozytywny odzew kibiców i chęć pomocy z ich strony były inspiracją do próby ratowania kobiecego szczypiorniaka. Warto podkreślić, że to właśnie żeńska piłka ręczna w Szczecinie ma na swoim koncie największe sukcesy wśród wszystkich dyscyplin gier zespołowych.

– To autentycznie oddolna inicjatywa tych wszystkich którzy nie wyobrażają sobie Szczecina bez żeńskiej ligowej piłki ręcznej. Nie ważne na jakim szczeblu rozgrywek drużyna będzie występowała. To niejako presja kibiców, działaczy, rodziców, byłych zawodniczek, młodych adeptek szczypiorniaka  i wszystkich sercem związanych z tą dyscypliną napędza dziś ten pomysł. Obserwuję konkretne działania, a nie tylko deklaracje. Spróbujemy zatem, choć brak nam doświadczenia. MKS KUSY  ma wystarczające zaplecze młodzieżowe żeby spróbować.  Zobaczymy co z tego wyjdzie. Sprawdzimy się w działaniu. Zapraszamy do współpracy – powiedział Prezes MKS Kusy Szczecin, Grzegorz Szymkowiak.

Potencjał drzemiący w MKS Kusy Szczecin oraz kadrze trenerskiej możemy od wielu lat podziwiać na arenach międzynarodowych – w seniorskiej reprezentacji Polski mieliśmy okazję oglądać m.in. Darię Zawistowską, Karolinę Kochaniak, Adriannę Płaczek, Marlenę Urbańską, Aleksandrę Orowicz czy Aleksandrę Zimny. Wychowanki Kusego powoływane są również do juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski: Julia Kokolus, Nikola Komorniak, Wiktoria Stefaniak, Klaudia Marzec, Katarzyna Zimny.

W 2 lidze, w grupie Pomorskiej zgłosiło się łącznie 7 zespołów, poza MKS Kusy Szczecin zagrają drużyny: KS Tytani Wejherowo, SPR Gdynia, GUKS Drwęca Novar Lubicz, MKS Brodnica, UKS Morski Sianów, KU AZS Politechnika Koszalin.

Cel strategiczny to zorganizowanie działania sekcji na tyle, by podołała wymogom określonym przez Związek Piłki Ręcznej, a jednocześnie pozwoliła na komfort funkcjonowanie w warunkach płynności finansowej. MKS Kusy dał dziś swój szyld, bo trudno było w tak krótkim czasie powołać nowy klub. Jeśli projekt będzie się rozwijał to naszym cele będzie stworzenie nowego stowarzyszenia. Cel sportowy trudno precyzyjnie określić. Nie mamy rozeznania w ligowych rozgrywkach, nie wiemy na ile nasze młode zawodniczki poradzą sobie w seniorskiej lidze. Myślimy jednak, że wszyscy skorzystają choćby zdobywając doświadczenie ligowe. Może to zaprocentować na przykład w mistrzostwach polski juniorek. Nadrzędnym celem jednak jest aby sympatycy żeńskiej piłki ręcznej mogli się spotykać w naszej miejskiej hali, aby nasze szczecińskie młode zawodniczki grały dla nich na naszych parkietach – podsumował Szymkowiak.

Start ligi zaplanowano na 5 października, szczecinianki rozpoczną wyjazdowym spotkaniem z UKS Morski Sianów, natomiast inauguracyjny mecz we własnej hali kibice będą mieli okazję zobaczyć 19 października, wówczas przy ul. Twardowskiego 12 dojdzie do pojedynku z GUKS Drwęca Novar Lubicz.

Drużynę poprowadzą dwie doświadczone trenerki: Barbara Bielecka oraz Magdalena Jóźwiak Michniewicz.

Next Article

Najbliższy mecz ligowy

18:30

MTS Kwidzyn vs SPR Pogoń Szczecin

Ostatni wynik

28 - 29

Bukowsko-Dopiewski KPR vs SPR Pogoń Szczecin

Tabela 1 ligi

Grupa A

#DrużynaMePkt
1721
2819
3715
4713
5713
6812
787
877
984
1070

Sponsorzy

Akcje społeczne