MKS Kusy wygrywa i awansuje do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek

Szczecinianki wygrały swój pierwszy mecz w turnieju 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej z UKS Roxa Lublin 28:23 i tym samym zapewniły sobie awans do kolejnego etapu w tych rozgrywkach. Jutro o 12:00 zmierzą się z gospodyniami – AZS AWF Warszawa.

Sobotnie lepiej rozpoczęły Lublinianki wychodząc szybko na dwubramkowe prowadzenie, Kusy jednak spokojnie kontrolował sytuację na boisku, gole Wilanowskiej i Kokolus doprowadziły do remisu. Przez pierwszy kwadrans obie drużyny „badały się”, a wynik oscylował w okolicach remisu. Skuteczniejsze w wymianie ciosów okazały się szczecinianki, aktywna Roszkiewicz i skuteczna w rzutach karnych Stefaniak po 23 minutach dawały 2 bramkowe prowadzenie. Do szatni udało się utrzymać 1 bramkową zaliczkę (13:12).

Po zmianie stron mecz nadal stał na wyrównanym poziomie, do 42 minuty ekipa z Pomorza Zachodniego mimo minimalnej przewagi, nie potrafiła znacząco odskoczyć lubliniankom. Sygnał do zmiany tego stanu rzeczy dała dobrze spisująca się tego dnia Wilanowska, chwilę później kolejne bramki dołożyły Haławczak oraz Kokolus i KUSY wyszedł na najwyższe w tym spotkaniu – 3 bramkowe prowadzenie. Skuteczność i konsekwencja w realizacji założeń sztabu trenerskiego pozwoliły w końcówce  zwiększyć przewagę i ostatecznie wygrać 28:23.

W rywalizacji w Grupie D pozostało ostatnie spotkanie, w niedzielę 26 stycznia gospodynie AZS AWF Warszawa zmierzą się z MKS Kusy Szczecin, początek 12:00, transmisja na facebooku organizatorów. Stawką tego pojedynku będzie 1 miejsce w grupie oraz prawo do organizacji kolejnego etapu Mistrzostw Polski.

Bramki MKS Kusy Szczecin: Wilanowska 4, Tkaczuk 1, Komorniak 3, Kwiatkowska 2, Roszkiewicz 4, Stefaniak 8, Kokolus 3, Haławczak 3.

MVP: Katarzyna Zimny