Bez punktów w Gdyni, udany rewanż Arki

Pogoń odniosła drugą porażkę w tym sezonie, tym razem lepsza na wyjeździe okazała się Arka, która mimo walecznej postawy szczecinianek okazała się lepsza (24:21).

Z jedną bramkarką, oraz bez liderki Wiktorii Stefaniak szczecinianki w sobotni poranek udały się do Gdyni na mecz rewanżowy mecz z miejscową Arką. Wynik spotkania w 1 minucie otworzyła Dulińska, chwilę później na 2:0 dorzuciła Przywara, na odpowiedź przyjezdnych trzeba było czekać aż do 7 minuty, wówczas na listę strzelczyń wpisała się Haławczak. Początek pierwszej połowy obfitował w wiele błędów i prostych strat, do 10 minut wynik oscylował w okolicach remisu (3:3). Wówczas do głosu doszły miejscowe, rzucając 4 bramki z rzędu. Mimo wziętego czasu przez trenerki Pogoni, to gospodynie dokładały kolejne bramki i do szatni zawodniczki schodziły przy stanie 12:7.

Po zmianie stron do odrabiania strat wzięła się Pogoń, bramki rzucały Haławczak, Urbańska, Ślęzak i strata wynosiła już tylko 2 bramki (13:11). Gospodynie nie dawały za wygraną mozolnie konstruując kolejne akcje, które zamieniane były na bramki. Szczecinianki na kolejny zryw zdecydowały się w 50 minucie, 3 bramki z rzędu zaliczyła Ślęzak i na 6 minut przed końcową syreną przewaga Arki wynosiła zaledwie 3 oczka. Niestety mimo pościgu i usilnych starań, to ekipa prowadzona przez Kamila Ringwelskiego wygrała 24:21.

Bramki dla Pogoni: Komorniak 1, Haławczak 5, Urbańska 2, Ślęzak 5, Rancić 7, Jurczyk 1.