Hit 13 kolejki LCK, Pogoń podejmie Sambor

Jedno z ciekawszych spotkań 13 kolejki Ligi Centralnej Kobiet rozegranych zostanie w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podejmować będzie tczewski Sambor.

Szczecinianki wyśmienicie zaczęły rundę wiosenną i zrewanżowały się w pierwszym starciu ekipie z Gdyni wygrywając 32:22. Z takimi samymi nadziejami w niedzielę szczypiornistki ze stolicy Pomorza Zachodniego wyjdą parkiet hali przy ul. Twardowskiego 12b, tym razem przeciwnikiem będzie Sambor Tczew.

Foto: Aleksandra Puckowska, najlepsza strzelczyni Sambora Tczew / Domelonzo Photography

Nastroje po ostatniej kolejce w obu ekipach panują zupełnie odmienne, Sambor który był murowanym faworytem uległ u siebie APR PreZero Radom, mimo, że do przerwy prowadził różnicą 5 trafień! Finalnie zawody zakończyły się wynikiem 24:30 na korzyść ekipy z Radomia.

„Teraz jest słaby moment bo w meczu w którym się prowadzi, a który się później przegrywa to wiadomo, że morale są dosyć podburzone, będziemy musieli z tym się przespać, przemyśleć i przygotować się do następnych spotkań” – powiedział na gorąco tuż po końcowym gwizdku Bartłomiej Pepliński.

Pod znakiem zapytania stoi występ najskuteczniejszej w szeregach Sambora Aleksandry Puckowskiej, która pod koniec meczu z Radomiem uległa kontuzji pleców po niefortunnym upadku na parkiet.

Foto: Do składu wróciła Nina Klimek / Prime Studio Marcin Jasiński

To jak olbrzymi potencjał drzemie w szczecińskiej drużynie może odzwierciedlać ostatnie starcie z wyżej notowaną drużyną z Gdyni. Pogoń po porażce w Legnicy miała prawo być sfrustrowana, ilość niewymuszonych błędów oraz niska skuteczność w tym meczu raziły aż nadto.

Najważniejsze, że w ciągu tygodnia sztab szkoleniowy wspólnie z drużyną wyciągnął wnioski i w pięknym stylu od 1 minuty pokazał w Gdyni pełną determinację i zaangażowanie.

„To była cierpliwa i dojrzała gra w ataku pozycyjnym. Wyciągnęłyśmy wnioski po ostatnich porażkach i znacząco  zmniejszyłyśmy ilość popełnionych błędów prostych co w rezultacie dało nam wysoka przewagę” – podsumowała trenerka Pogoni Alicja Ślęzak.

W niedzielę Pogoń zagra w komplecie, po kontuzji wróciły do grania Adamska, Klimek oraz Oleśkiewicz. Szczecinianki będą chciały się zrehabilitować za pierwszy mecz w Tczewie, z kolei ekipa Bartłomieja Peplińskiego będzie chciała zmazać plamę po ostatnim występie przeciwko drużynie z Radomia. 

Czego możemy się spodziewać w niedzielę?

„Niewygodny rywal, któremu nie można pozwolić się rozpędzić. Znamy mocne strony przeciwnika i jesteśmy przygotowane do meczu. Chcemy się zrewanżować wykorzystując atut gry przed własną publicznością, która nas wspiera i zatrzymać trzy punkty w Szczecinie” podsumowała Alicja Ślęzak.

Organizatorzy poza darmowym wstępem zapraszają na bezpłatny popcorn, watę cukrową oraz kącik herbaciano-kawowy. SPR Pogoń Szczecin – SPR Sambor Tczew, niedziela 11 lutego, godzina 17:00, hala MOSRiR ul. Twardowskiego 12b, wstęp wolny!

Aktualizacja: SPR Sambor Tczew podał w czwartek wieczorem informację, że za porozumieniem stron, została rozwiązana umowa z trenerem Bartłomiejem Peplińskim. Funkcję I trenera Sambora, co najmniej do końca trwającego sezonu, obejmuje Justyna Domnik, pełniąca dotychczas funkcję II trenera.

Previous Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content