Ważna wygrana Pogoni w stolicy

W niedzielę, 19 listopada, SPR Pogoń Szczecin wybrała się do stolicy, aby rozegrać mecz przeciwko Handball Warszawa. Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli, który udało się wygrać!

Popis skuteczności rzutowej

Pogoń rozpoczęła mecz od trafienia Zuzanny Zimnickiej. Dziewczyny grały bardzo dobrze w ataku oraz obronie. Dopiero w 6. Minucie, gospodynie zdobyły bramkę. Jednak Szczecinianki dalej narzucały tempo i nawet grając w osłabieniu, udało im się wygrać ten okres gry. W 14. minucie, trener Warszawianek poprosił o czas. Wynik na tablicy pokazywał 4:9 dla Pogoni. Wtedy to poprawiła się ich gra, przez co kilka minut później musiała interweniować trenerka Szczecinianek. Dziewczyny zgubiły piłkę, ale na ich korzyść zadziałał błąd podań w drużynie gospodyń, ponieważ Pogoń wykorzystała to perfekcyjnie. Przyjezdne zdobyły 5 bramek z rzędu i wynik na przerwę pokazywał 6:15. Jak zawsze, Zuzanna Zimnicka oraz Katarzyna Zimny były najbardziej wyróżniającymi się zawodniczkami na boisku.

Przewaga utrzymana

II połowę rozpoczął zespół z Warszawy, jednak to Pogoń otworzyła rzucanie w tej części meczu. Zaraz po wznowieniu, kontuzję złapała Zuzanna Zimnicka. Niestety, nie była w stanie kontynuować gry i została zniesiona z boiska. Gospodynie rozpoczęły wystawiać 2 zawodniczki, przez co zdobywanie bramek nie przychodziło z taką łatwością. W 34. minucie, trenerka Pogoni interweniowała przy stanie 9:18. Warszawa nabrała rozpędu i powoli zaczęła odrabiać bramki. Pogoń dopadła strzelecka niemoc, której pomagała dobra dyspozycja bramkami gospodyń. Jednak dziewczyny bardzo szybko wróciły do zdobywania goli. W 48. minucie, trener Warszawy wziął czas przy stanie 16:26. Udało im się zmniejszyć stratę, ale ostatnie 7 minut należało do Pogoni. Bohaterkami ostatnich minut były Kamila Białowąs oraz Oliwia Ćwiertnia.

Mecz zakończył się wynikiem 24:35 i dziewczyny przywiozły 3 punkty do Szczecina. Jest to trzecia wygrana z rzędu dzięki czemu, Pogoń awansuje w tabeli na 7. miejsce.

Kolejnym rywalem Pogoni będzie PreZero APR Radom. Będzie to mecz wyjazdowy, który odbędzie się 3 grudnia. Będzie to również ostatni mecz Pogoni w tym roku.

Z tego miejsca życzymy dużo zdrowia dla Zuzanny Zimnickiej!  

Bramki dla Pogoni:

Białowąs 6, Koprowska 5, Piotrowska 5, Sikora 5, Jałowicka 4, Zimnicka 4, Panczenko 2, Włodarczyk 2, Jakóbowska 1, Nawrocka 1

Weronika Augul

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

29 - 21

PreZero APR Radom vs SPR Pogoń Szczecin

Najbliższe mecze

15:00

SPR Sośnica Gliwice vs SPR Pogoń Szczecin

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
1824
2823
3818
4814
5814
6811
7810
889
987
1086
1185
1283

Transmisja live tvcom.pl

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Skip to content