Oliwia Ćwiertnia: „Cały czas pracujemy i wprowadzamy coś co sprawia, że stajemy się coraz lepsze i pewniejsze w naszej grze”

Po trzech tygodniach przerwy od ligowego grania na parkiety powracają szczypiornistki Pogoni, w sobotę w samo południe zmierzą się z mającą aspirację na podium LCK – Suzuki Koroną Handball Kielce. O kilka aspektów związanych z tym meczem zapytaliśmy naszą bramkarkę – Oliwię Ćwiertnię. 

Jak zapatrujesz się na tak długie przerwy od grania?

Szczerze preferuję być w trybie ciągłych meczy oraz pozostać w takim rytmie meczowym. Ale myślę też, że od czasu do czasu jeden albo dwa wolne weekendy od grania też dobrze robią.

Do Kielc podróż potrawa ponad 8 godzin, ale tym razem pociągiem. Jakie atuty dostrzegasz w tym środku transportu?

Tak naprawdę każda podróż daje Nam coraz więcej możliwości na kreatywne spędzanie czasu. Atutem będzie brak postoju, który na pewno wpływa to na dłuższy czas podróży. Pomimo to, zawsze tak naprawdę jesteśmy razem czymś zajęte, że nawet nie wiemy kiedy Nam zleciały godziny podróży.

Kielce to mocna drużyna, jednak kiedy mierzyliśmy się w Szczecinie, można było odnieść wrażenie, że rywal był w naszym zasięgu i gdyby nie ilość błędów własnych, można było pokusić się o lepszy rezultat. Jak Ty oceniasz tamto spotkanie? Co należy zmienić w kontekście nadchodzącego?

Dokładnie, błędy własne i skuteczność podczas „setek” zaważyły o losach spotkania. Uważam, że dałyśmy Kibicom wtedy dobry mecz (szczególnie końcówka) lecz po nim pozostał tylko niedosyt.
Cały czas pracujemy i wprowadzamy coś co sprawia, że stajemy się coraz lepsze i pewniejsze w naszej grze.

Co według Ciebie będzie kluczem do sukcesu w sobotę? 

Jedną z rzeczy, która powinna Nam zawsze towarzyszyć jest chłodna głowa. To jej brak sprawia, że w kluczowych momentach czasem zjada Nas stres. Nie zważając na to, mając swoje założenia, mamy nadzieję, że je zrealizujemy, przywożąc oczywiście 3 punkty. A jeśli chodzi o kluczowe zawodniczki, to oczywiście zawsze są takie, które wyróżniają się mniej lub bardziej. Natomiast my musimy też się skupić, aby spełnić Nasz cel.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content