Odczarować Twardowskiego, Pogoń podejmie Sośnicę Gliwice

Nasz sobotni rywal jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w lidze, gliwiczanki mają na swoim koncie 3 złote krążki Mistrzostw Polski. W maju tego roku Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice obchodzić będzie 10 lecie istnienia, a celem powołania tej organizacji była chęć kontynuacji tradycji tego zasłużonego klubu, oraz szkolenie młodzieży. 

Do sztabu w listopadzie 2023 dołączył doświadczony Marcin Księżyk. Foto: Facebook/SPR Sośnica Gliwice

Ekipa z Górnego Śląska zanotowała 8 porażkę z rzędu, a ostatnie ligowe punkty zgarnęła w meczu z Jelenią Górą w styczniu tego roku (31:26). Sytuacja w tabeli nie napawa optymizmem, podopieczne Marcina Księżyka z 6 punktami zajmują ostatnią 12 lokatę i w tym sezonie pożegnają się z Ligą Centralną Kobiet. „Pierwsza drużyna jest młodym zespołem zbudowanym w dużej mierze z wychowanek klubu i absolwentek XI LOS w Gliwicach, który stawia sobie ambitne cele” – możemy przeczytać na klubowej stronie.

W meczu ostatniej szansy przed własną publicznością gliwiczanki postawiły się ekipie z Radomia przegrywając zaledwie dwoma bramkami (24:26). Dobre zawody między słupkami zagrała Oliwia Wolak, która jednocześnie została wybrana MVP meczu po stronie gospodyń. Kibice na pewno baczniej zwrócą uwagę na duet Kulik-Wyrzychowska, obie rzucają średnio ponad 4 bramki na mecz, a ta druga w ostatnim trudnym starciu z Radomiem zaliczyła aż 7 trafień.

„Walczymy o to, aby w najbliższych latach grać w Superlidze i być tam mocnym rywalem. Brzmi to górnolotnie w momencie zagrożenia spadkiem? Być może, jednak 3-krotny Mistrz Polski nigdy nie odpuści. Jeszcze bardzo dużo pracy przed nami, ale wierzę że wspólnymi siłami – kibiców, zawodniczek, sztabu, działaczy, sponsorów i samorządu możemy osiągnąć ten cel” – powiedział Adam Mrowiec, prezes Sośnicy Gliwice na łamach klubowych social mediów.

Grająca w kratkę Pogoń potrafi w wyjazdowym spotkaniu pokonać drużyny z czołówki, by jednocześnie zgubić punkty z niżej notowanymi rywalami we własnej hali. W sobotę będzie okazja odczarować te niechlubne statystyki.

Tabela Ligi Centralnej Kobiet z uwzględnieniem tylko spotkań domowych

Dla Pogoni będzie to przedostatni mecz w tym sezonie Ligi Centralnej Kobiet, zakończenie rozgrywek planowane jest meczem z EISBERG Dziewiątka Legnica, który odbędzie się 11 maja o godzinie 17:00. Zarząd Klubu zaprasza po meczu na grilla, o szczegółach informować będziemy na bieżąco. 

Sobota, 27 kwietnia, godzina 16:30 hala przy ul. Twardowskiego 12b, SPR Pogoń Szczecin vs SPR Sośnica Gliwice. Wstęp wolny, dla kibiców bezpłatna wata cukrowa oraz popcorn. Link do transmisji z tego wydarzenia tutaj.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content