Inauguracja sezonu w Szczecinie, Pogoń podejmie KS Kościerzynę

Piłkarki ręczne Pogoni wracają na ligowe parkiety, 24 września o godzinie 18:00 w inauguracyjnym meczu podejmą na własnym parkiecie dobrze znaną szczecińskim kibicom KS Kościerzynę.

W zeszłym sezonie ekipa Dariusza Męczykowskiego zameldowała się w ligowej tabeli na III miejscu tuż za szczecińską Pogonią, która lepsza okazała się o zaledwie 1 punkt. W bezpośrednim pojedynku obie drużyny wygrywały swoje mecze przed własną publicznością.

W kościerskiej ekipie nastąpiło dosyć spore przemeblowanie kadrowe, drużynę opuściła m.in. najskuteczniejsza strzelczyni – Izabela Świerżewska (średnia 6 bramek w poprzednim sezonie), a oprócz niej nie zobaczymy w barwach KS Kościerzyny: Natalii Pankowskiej, Amelii Zawalich, Aleksandry Bielak, Magdy Drozdowskiej, Beaty Naumczyk, Zuzanny Gajewskiej oraz Julii Kubiak.

Dużym wzmocnieniem jest Kornelia Małecka, która ma za sobą występy w Superligowej Piotrcovii oraz czeskim HK Hodonin i już w pierwszym meczu przeciwko Kwidzynowi przywitała się z kibicami rzucając 4 bramki.

Aktualnie najskuteczniejszą zawodniczką w barwach Kościerzyny jest Daria Cieślak, w zeszłym sezonie licznik rzuconych bramek zatrzymał się na równej liczbie 100, powiedzenie apetyt rośnie w miarę jedzenia na pewno będzie miał odzwierciedlenie w przypadku właśnie tej szczypiornistki, w sezon 2022/2023 weszła z wynikiem 13 bramek przeciwko Kwidzynowi.

Szczecinianki na mecz z KS Kościerzyną wyjdą w optymalnym składzie zbliżonym do poprzedniego sezonu, delikatne zmiany nastąpiły m.in. na bramce, gdzie między słupki wróciła doświadczona Paulina Adamska. Do drużyny dołączyła również pochodząca z Ukrainy Alina Chernomorets. Pierwszoligowy skład uzupełniać będą zawodniczki 2 ligowej drużyny Pogoń-Kusy Szczecin.

Spotkanie poprowadzi doświadczona para sędziowska: BĄK Krzysztof, CIESIELSKI Kamil.

W trakcie trwania meczu kibice będą mogli zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku, akcję organizuje SPR Pogoń Szczecin wraz z DKMS Polska.

SPR Pogoń Szczecin – KS Kościerzyna, sobota 24 września, godzina 18:00, hala MOSRiR w Szczecinie, ul. Twardowskiego 12b, wstęp wolny.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

29 - 21

PreZero APR Radom vs SPR Pogoń Szczecin

Najbliższe mecze

15:00

SPR Sośnica Gliwice vs SPR Pogoń Szczecin

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
1824
2823
3818
4814
5814
6811
7810
889
987
1086
1185
1283

Transmisja live tvcom.pl

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023



Skip to content