Daleki i trudny wyjazd Pogoni – kierunek Kielce

Ponad 8 godzin drogi przed szczypiornistkami Pogoni Szczecin, które już w piątkowy poranek udadzą się do Kielc, gdzie dzień później w ramach 21 kolejki Ligi Centralnej Kobiet zmierzą się z miejscową Suzuki Koroną Handball Kielce. Mecz zostanie rozegrany awansem – pierwotnie miał być rozgrywany w weekend majowy, jednak obie drużyny zgodziły się na dogodniejszy termin.

W pierwszy meczu rozgrywanym w Szczecinie lepsze okazały się kielczanki wygrywając 30:25. Foto: Tomasz Kowalczuk

Nie autokarem, a pociągiem – taki środek transportu w przypadku wyjazdu ponad 600 km od Szczecina okazał się najkorzystniejszy. Pogoń w stolicy województwa świętokrzyskiego zamelduje się już w piątek popołudniu.

„Tak naprawdę każda podróż daje Nam coraz więcej możliwości na kreatywne spędzanie czasu. Atutem będzie brak postoju, który na pewno wpływa to na dłuższy czas podróży. Pomimo to, zawsze tak naprawdę jesteśmy razem czymś zajęte, że nawet nie wiemy kiedy Nam zleciały godziny podróży”, powiedziała na łamach klubowej strony bramkarka Pogoni Oliwia Ćwiertnia.

Foto: Prime Studio Marcin Jasiński

W bilansie spotkań liczonym od 2011 roku korzystniej wypada Pogoń – 10 spotkań: 6 zwycięstw, 4 porażki, jednak w sobotę faworytem będą miejscowe o czym świadczy m.in. dużo lepsza pozycja w tabeli. Kielczanki mają aspiracje na podium i potwierdziły to wielokrotnie na parkiecie, do 3 w tabeli Gdyni tracą zaledwie 5 punktów.

W drużynie gospodyń występuje najskuteczniejsza aktualnie strzelczyni Ligi Centralnej Kobiet – Magdalena Berlińska ze średnią ponad 7.5 bramki na mecz! Rozgrywająca została wypożyczona z Superligowej Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Również na rozegraniu zobaczymy Martę Rosińską, która w 2019 roku grając w barwach Zagłębia Lubin pamięta mecze z Pogonią w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatnim wygranym meczu z MKS Vitamineo Jelenia Góra (36:29) Rosińska była najskuteczniejszą zawodniczką w swojej drużynie notując 8 trafień.

„Tabela jest tylko zbiorem liczb, a Liga Centralna ma niezwykle wyrównany poziom. Bez względu na to, czy ktoś jest w środku, na dole, czy w górze, to spotkania są niezwykle wyrównane i trzeba do nich zawsze podchodzić tak samo, czyli niezwykle skoncentrowanym” – powiedziała dla Radia Kielce przed ostatnim meczem ligowym skrzydłowa Koron, Zofia Staszewska.

Szczecinianki aby myśleć o utrzymaniu 7 pozycji muszą zdobywać punkty, już teraz czują na plecach oddech rozpędzonej EISBERG Dziewiątki Legnica.

Suzuki Korona Handball Kielce – SPR Pogoń Szczecin, sobota 13 kwietnia, godzina 12:00, transmisja live bezpłatnie dostępna tutaj.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content