Alicja Ślęzak: „Każde spotkanie jest dla nas cennym doświadczeniem”

Jak ocenia Pani występy drużyny w ostatnich pięciu meczach?

Po analizie rozegranych spotkań wniosek jest taki, że zespół robi progres – pokazują to statystyki, a jak to się mówi – liczby nie kłamią. Szczególnie jeśli chodzi o ostatnie 15 minut meczu – w tym elemencie zespół zrobił bardzo duży krok w przód. Początek miałyśmy trudny ponieważ grałyśmy z zespołami – na co wskazuje tabela – z czołówki i cztery porażki z rzędu były dla nas dużą lekcją pokory ale zespół z meczu na mecz poprawiał swoją skuteczność rzutową oraz eliminował błędy proste co w rezultacie dało zwycięstwo w 5 kolejce i jesteśmy tym mocno zbudowane. Każde spotkanie jest dla nas cennym doświadczeniem, dziewczyny czują się coraz swobodniej i pewniej na boisku i mam nadzieję, że ciężka praca i zaangażowanie dziewczyn przełożą się na kolejne sukcesy.

Czy są jakieś konkretne elementy gry, które uważa Pani za kluczowe, a które należy jeszcze poprawić przed meczem z Jelenią Górą?

Kluczowa jest dobra gra w obronie oraz skuteczność rzutowa – pracujemy nad tym oraz innymi elementami od samego początku i przygotowujemy się do meczu z Jelenią Górą tak jak do innych z drobnymi zmianami taktycznymi, które stosujemy w zależności od przeciwnika.

Na pewno śledziła Pani poczynania naszego najbliższego rywala w ostatnich meczach, jakie mocne strony wskazałaby by Pani w ekipie z Dolnego Śląska?  

Myślę, że mocne strony to doświadczenie kilku zawodniczek, które mają za sobą przeszłość związaną z Superligą oraz walka do ostatniej minuty co pokazał ostatni ich mecz z Gdynią i w konsekwencji skończył się na korzyść gospodyń. Biorąc pod uwagę obie wygrane w ostatnich meczach w obu przypadkach drużyn – naszej oraz naszych rywalek – zapowiada się ciekawe spotkanie. Mam nadzieję, że frekwencja naszych wspaniałych kibiców będzie równie wysoka co ostatnim razem, a my zrobimy wszystko, by trzy punkty zostały w Szczecinie.

Trudno nie zapytać o kwestie zdrowotne, na ostatnim meczu pojawiła się Pani na ławce trenerskiej, czy to oznacza że okres rekonwalescencji przebiega zgodnie z założeniami?

Wszystko przebiega zgodnie z planem, jestem pod stałą opieką naszej Fizjoterapeutki, a kluczowy w tym przypadku jest czas.

To pytanie padało wielokrotnie na trybunach i w kuluarach, Pani powrót na parkiet w tym sezonie jest brany pod uwagę?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, tak naprawdę czas powrotu do pełnej sprawności i dalszy rozwój zespołu to zweryfikują. Kontuzja w pewnym sensie dała mi szansę sprawdzenia się i skupienia tylko w jednej roli i czuje, że w takiej daje zespołowi więcej niż podczas pełnienia dwóch funkcji jednocześnie, ale to tylko moje odczucia.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

31 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs EISBERG Dziewiątka Legnica

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
12266
22256
32242
42240
52236
62233
72230
82224
92222
102221
112220
12226

Transmisja live tvcom.pl

Social media

Facebook
YouTube
Instagram

Archiwum: Akcje społeczne 2022/2023Zakończenie sezonu

Skip to content