Aktualizowane: Zmiany kadrowe w Pogoni Szczecin przed Ligą Centralną

W nadchodzącym sezonie w granatowo-bordowych barwach nie zobaczymy kilku zawodniczek, z klubem pożegnała się Paulina Kuźmińska, która przenosi się do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce i wzmocni od nowego sezonu EKS Start Elbląg, serdecznie gratulujemy! Za zachodnią granicę wybiera się z kolei utalentowana Lidia Haławczak, rozgrywająca będzie bronić barw Rostocker HC (3 liga). Na zawieszenie kariery zdecydowały się doświadczone: Nikola Komorniak, Sylwia Korniluk oraz Alina Chernomorets. Do kraju z powodów rodzinnych wróciła najskuteczniejsza w Pogoni Milica Rančić, która prawdopodobnie w Serbii kontynuować będzie swoją karierę.

Ważny kontrakt z Pogonią ma Alicja Ślęzak (grająca trenerka), a na przedłużenie umowy na kolejny sezon zdecydowały się wychowanki Kusego Szczecin: Julia Niełacna oraz Natalia Nawrocka. Z klubem związała się również rozgrywająca KU AZS UW Warszawa Kamila Białowąs, o czym wspomnieliśmy na stronie klubowej kilka dni temu – klik.

Edit (30.06) Z klubem na kolejny rok umowy podpisały Julia Oleśkiewicz oraz Oliwia Piotrowska.

Edit (04.07) Na powrót do Pogoni zdecydowała się dobrze znana szczecińskim kibicom Monika Koprowska, leworęczna rozgrywająca w granatowo-bordowych barwach ma na swoim koncie 147 spotkań (liga, puchar Polskim, europejskie puchary). Więcej info tutaj – klik.

Edit (05.07) W klubie swoją karierę kontynuować będą Oliwia Panczenko oraz Emilia Jałowicka.

Edit (13.07) Pozycję na bramce wzmocniła Katarzyna Zimny, szczegóły – klik.

Edit (17.07) Kołowa Weronika Jakóbowska dołącza do drużyny – info klik

Edit (21.07) Dzięki porozumieniu i współpracy z klubem UKS Morski Sianów do Pogoni przechodzą kołowa Martyna Włodarczyk oraz skrzydłowa Marta Sikora, szczegóły – klik.

Edit (07.08) Z klubem na kolejny sezon związały się: Nina Klimek, Paulina Adamska, Oliwia Ćwiertnia oraz Zuzanna Zimnicka, tym samym skład na sezon 2023/2024 został zamknięty!

Przypomnijmy, od sezonu 2023/2024 powołana do życia została Liga Centralna Kobiet, jest to bezpośrednie zaplecze Superligi (najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce). Dotychczasowe rozgrywki 1 ligi były podzielone regionami na 3 grupy, od września 2023 roku najlepsze 4 drużyny z każdej z grup rywalizować będą właśnie w Lidze Centralnej. 

Najważniejszą zmianą będzie wzrost poziomu sportowego, oraz jak zapewniają organizatorzy – profesjonalizacja rozgrywek przede wszystkim na poziomie organizacyjnym oraz medialnym. Szczegóły przedstawione będą na przełomie lipca i sierpnia.

Start rozgrywek zaplanowano na weekend 23/24 września, szczecinianki swój historyczny mecz w Lidze Centralnej zainaugurują we własnej hali przy ul. Twardowskiego 12b z SPR Arką Gdynia. 

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

21 - 24

SPR Pogoń Szczecin vs SPR Gdynia

Najbliższy mecz

17:00

SPR Sambor Tczew vs SPR Pogoń Szczecin

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
113
213
313
413
513
613
710
810
910
1010
1110
1210

Sponsorzy

Akcje społeczne 2022/2023Transmisja live tvcom.pl

Zmiany kadrowe 2023

Przychodzą:
Kamila Białowąs (AZS UW Warszawa)
Monika Koprowska (UKS Morski Sianów)
Katarzyna Zimny (Młyny Stoisław Koszalin)
Weronika Jakóbowska (PreZero APR Radom)
Martyna Włodarczyk (UKS Morski Sianów)
Marta Sikora (UKS Morski Sianów)

Zostają:
Alicja Ślęzak
Julia Oleśkiewicz
Julia Niełacna
Oliwia Piotrowska
Natalia Nawrocka
Oliwia Panczenko
Emilia Jałowicka
Zuzanna Zimnicka
Oliwia Ćwiertnia
Paulina Adamska
Nina Klimek


Odchodzą:
Paulina Kuźmińska (EKS Start Elbląg)
Milica Rančić (powrót do kraju)
Nikola Komorniak (przerwa)
Julia Gierat (przerwa)
Weronika Wilanowska (przerwa)
Lidia Haławczak (Rostocker HC, Niemcy)
Sylwia Korniluk (zawieszenie kariery)
Alina Chernomorets (zawieszenie kariery?)