Startuje II liga – w sobotę wyjazdowe starcie SPR Pogoń Kusy Szczecin

W najbliższą sobotę 1 października podopieczne Agnieszki Biernackiej oraz Waldemara Śmietany rozpoczną zmagania w ramach rozgrywek 2 ligi (grupa Pomorska), w Słupsku zmierzą się z miejscową Słupią.

Wspólny projekt klubów MKS Kusy Szczecin oraz Pogoni Szczecin poprzez stworzenie drugoligowej drużyny ma za zadanie umożliwić młodym wychowankom dynamiczny rozwój m.in. poprzez udział w treningach oraz meczach 1 ligowej Pogoni. Już w pierwszej kolejce na parkiecie mogliśmy zobaczyć debiutujące na tym poziomie rozgrywek trzy zawodniczki: Julię Oleśkiewicz, Zuzannę Zimnicką oraz Emilię Jałowicką. Sztaby szkoleniowe obu drużyn ściśle współpracują, dzięki czemu rotacja zawodniczek może odbywać się na bieżąco. Warto zwrócić uwagę, że w projekt zaangażował się również klub z prawobrzeża – MKS CKS SMS Szczecin którego zawodniczki dołączyły do drużyny.

„Blokowały nas przepisy, a zależało nam aby młode dziewczyny miały szanse sportowego awansu. Wcześniej użyczenie mogliśmy zrobić tylko raz na sezon, było to niekorzystne dla młodych dziewczyn. Teraz wszystkie zawodniczki będą użyczone do Klubu SPR Pogoń Szczecin, jeżeli któraś z nich swoim zaangażowaniem na treningach zwróci uwagę Sztabu trenerskiego w nagrodę będzie mogła wystąpić w pierwszym zespole. Jedyne na co będzie trzeba uważać, aby dni meczu pierwszego zespołu nie pokrywały się z drugim. Niezbędna tutaj była pomoc i współpraca z Grzegorzem Szymkowiakiem Prezesem MKS Kusy Szczecin, który dostrzegł iż jeżeli chodzi o rozwój młodych dziewczyn patrzymy w tym samym kierunku” – wyjaśniał na łamach strony klubowej tuż przed sezonem Prezes SPR Pogoni Szczecin – Łukasz Kantor.

Wzorowa współpraca Pogoni oraz Kusego trwa nieprzerwanie od ponad 12 lat! Potencjał drzemiący w MKS Kusy Szczecin oraz kadrze trenerskiej możemy od wielu lat podziwiać na arenach międzynarodowych! Powołania do juniorskiej, młodzieżowej oraz seniorskiej kadry otrzymało wiele wychowanek klubu: Daria Zawistowska, Karolina Kochaniak, Adrianna Płaczek, Marlena Urbańska, Aleksandra Orowicz, Aleksandra Zimny, Julia Kokolus, Nikola Komorniak, Klaudia Marzec, Katarzyna Zimny, Wiktoria Stefaniak, Oliwia Piotrowska.

MKS Matbet Słupia Słupsk – SPR Pogoń Kusy Szczecin, 1 października, godzina 17:30

Previous Article
Next Article

Najbliższe mecze ligowe

15:30

SPR Pogoń Szczecin vs AL-KO AZS Poznań

16:00

SMS ZPRP II Płock vs SPR Pogoń Szczecin

Ostatni wynik

27 - 26

SPR Pogoń Szczecin vs MMKS Jutrzenka Płock

Tabela 1 ligi

Grupa A

#DrużynaMePkt
11336
21434
31431
41331
51422
61418
71515
81413
9146
10154

Sponsorzy

Akcje społeczne 2022/2023