Pogoń Zabrze vs Pogoń Szczecin, lepsze grantowo-bordowe!

Na memoriale Edmunda Walczaka organizowanego przez MKS Victoria w Świebodzicach SPR Pogoń Szczecin w pierwszym meczu zmierzył się z SPR Pogoń Zabrze i wybrnął z tego pojedynku zwycięsko 23:17. Spotkanie rozgrywane było w systemie 2×20 minut.

Szczecinianki z perturbacjami dotarły do Świebodzic, dlatego delikatnie uległ zmianie harmonogram gier i swoje pierwsze spotkanie ekipa z Pomorza Zachodniego rozpoczęła dopiero o 20:50 z Pogonią Zabrze. Wynik spotkania otworzyły zawodniczki ze Śląska, jednak chwilę później wyrównała ze skrzydła wyrównała Nikola Komorniak. Spotkanie rozgrywane w systemie 2 x 20 mogło podobać się kibicom, wyrównana gra obu zespołów, ciekawe akcje zarówno w ataku jak i obronie oraz wynik, który oscylował w okolicach remisu, to wszystko składało się na ciekawe zawody.

Szczecinianki do głosu doszły w 15 minucie, wówczas na dwubramkowe prowadzenie wyprowadziła ekipę Pogoni Stefaniak. Pogoń budowała swoją przewagę i do szatni schodziła z 7 bramkową przewagą (13:6).

Druga odsłona meczu niewiele wniosła, ekipa z Grodu Gryfa kontrolowała wynik i konsekwetnie kontrowała w momencie, kiedy rywalki zbliżały się na 3-4 trafienia. Finalnie gratonoto-bordowe wygrały 23:17, a bramki zdobywały: Urbańska 1, Rancić 3, Wilanowska 1, Komorniak 4, Ślęzak 3, Haławczak 2, Stefaniak 4, Roszkiewicz 1, Niełacna 1, Jałowicka 1, Pietkiewicz 1, Kokolus 1.