Pogoń niezwycięzona u siebie, wygrana z Poznaniem!

Sobotnie starcie z AZS Poznań rozpoczęło się lekkim opóźnieniem, winne były warunki atmosferyczne oraz problem z autokarem drużyny przyjezdnej. Na szczęście udało się dotrzeć na halę przed godziną 16 i po rozgrzewce obie drużyny rozpoczęły walkę o ligowe punkty.

Patrząc przed meczem na ligową tabelę zdecydowanym faworytem spotkania były szczecinianki, które z 29 punktami okupują od dłuższego czasu 2 lokatę jednak to akademiczki z Poznania przez pierwsze 25 minut lepiej radziły sobie na parkiecie, ale po kolei… Kibice na pierwsze trafienie musieli czekać aż do 7 minuty, autorką gola była Nikola Komorniak. Chwilę później bramki dla swojej drużyny zdobywały siostry Wosińskie, najpierw z akcji Ines, a następnie z karnego liderka zespołu Laura. W grze obu drużyn było widać sporo nerwowości, niedokładnych podań oraz rzutów. Do wspomnianej wcześniej 25 minuty to ekipa pod wodzą Amelii Chmielewskiej i Agnieszki Biernackiej lepiej sobie radziła i utrzymywała 1-2 bramkowe prowadzenie. Passę przerwała w 26 minucie Ślęzak rzucając bramkę na remis (10:10), później swoje cegiełki dołożyły Haławczak, Urbańska, Gierat i Stefaniak, dzięki czemu do szatni ekipa Pogoni schodziła z 4 bramkową przewagą (14:10).

Po zmianie stron szczecinianki przejęły kompletnie inicjatywę, szczególnie aktywne były Stefaniak i Haławczak. Przyjezdne z kolei przez pierwsze 15 minut trafiły zaledwie 4 krotnie, w tym 2 bramki z rzutów karnych.  Pogoń sukcesywnie punktowała rywala powiększając przewagę, na minutę przed końcową syreną swoją 100 i 101 bramkę w obecnych rozgrywkach zaliczyła Wiktoria Stefaniak.

SPR Pogoń Szczecin – AZS Poznań 29:22 (14:10)

Bramki dla Pogoni: Gierat 1, Wilanowska 1, Komorniak 3, Stefaniak 8, Haławczak 7, Urbańska 1, Niełacna 1, Ślęzak 4, Rancić 3