Pogoń na fali, komplet punktów w Brodnicy!

Szczecinianki wracają z Brodnicy z kompletem punktów, tym samym umacniają się na 2 pozycji w tabeli 1 ligi grupy A. Do przerwy drużyna prowadzona przez Alicję Ślęzak oraz Barbarę Bielecką prowadziła 13:10, ostatecznie pokonując rywala 32:27.

Do kujawsko-pomorskiego Pogoń nie pojechała w optymalnym składzie, jednak mimo braków kadrowych udało się pewnie pokonać miejscowy MKS. W pierwszych minutach spotkania aktywne po stronie szczecińskiej były Jurczyk, Kuźmińska, oraz Izdebska i to za sprawą tej ostatniej – w 16 minucie Pogoń wypracowała sobie 5 bramkowe prowadzenie. Mimo kontrolowania sytuacji na boisku przez ekipę ze Szczecina, 3 bramki z rzędu przed syreną kończącą pierwszą część meczu zdobyły gospodynie.

Po zmianie stron spotkanie nieco się wyrównało, pościg ekipy Jana Orzech przyniósł oczekiwany efekt już w 40 minucie, wówczas tablica świetlna pokazywała wynik 15:15, a chwilę później po bramce Poniewierskiej to Brodnica wyszła na prowadzenie. Na odpowiedź Pogoni nie trzeba było długo czekać, w 48 minucie po bramkach Rančić oraz Jurczyk szczecinianki wyszły na 2 bramkowe prowadzenie oraz odzyskały kontrolę nad meczem. Ostatecznie pokonały miejscowy MKS różnicą 5 trafień.

Bramki dla Pogoni zdobywały: Rančić 7, Kuźmińska 7, Jurczyk 5, Komorniak 4, Panczenko 3, Ślęzak 3, Izdebska 3