Planowany komplet punktów w Płocku, ważna wygrana Pogoni

Szczecinianki wygrywają z niżej notowanym rywalem z Płocka 34:26 i wracają na 3 lokatę w tabeli!

Pogoń do Płocka  wybrała się w miarę optymalnym składzie. Co prawda sztab szkoleniowy nadal nie może korzystać z usług takich zawodniczek jak Adamska, Piotrowska, Jurczyk, Izdebska czy Haławczak, ale szeroki skład oraz możliwość rotowania zawodniczkami z 2 ligi już sprawdzało się w tym sezonie.

Wynik spotkania w 1 minucie otworzyła Rančić, która indywidualnie weszła w centralną strefę boiska. Miejscowe odpowiedziały szybko za sprawą Grzesisty, która dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń, było to jedyne prowadzenie Płocka w tym meczu. W 8 minucie po bramce Gierat Pogoń dominowała już do końca spotkania. Podopieczne Marka Jagodzińskiego jeszcze do 15 minuty utrzymywały minimalną stratę, by później oddać  inicjatywę ekipie Alicji Ślęzak. Do przerwy Pogoń schodziła z 5 bramkową zaliczką (10:15).

Najpierw Ziminicka, później Onifaciuk – tak szczecinianki weszły w 2 połowę. W 37 minucie przewaga wynosiła już 8 oczek, Pogoń kontrolowała grę w każdym aspekcie nie oddając wygranej oraz cennych 3 punktów.

Bramki dla Pogoni: Zimnicka 8, Kuźmińska 7, Rančić 5, Onifaciuk 4, Ślęzak 3, Panczenko 2, Gierat 2, Jałowicka 2, Komorniak 1