Pierwsze punkty w drugiej lidze

Podopieczne Barbary Bieleckiej i Magdaleny Jóźwiak-Michniewicz wygrywają swoje pierwsze spotkanie w 2 lidze pokonując na wyjeździe Morski Sianów 23:19! Wynik spotkanie otworzyły miejscowe, w 1 minucie za sprawą Kopani Sianów wyszedł na prowadzenie 1:0. Na odpowiedź szczecinianek nie trzeba było długo czekać, chwilę później odpowiedziała po składnej akcji Kwiatkowska. Przez pierwszy kwadrans gry wynik oscylował w okolicach remisu, zawodniczki Kusego inicjatywę przejęły dopiero w 15 minucie, dwa karne bezbłędnie wykonała Stefaniak, a kolejne bramki były kwestią czasu, do szatni „Kusy” schodził z 5 bramkową przewagą (8:13). Po zmianie stron do ataku rzuciły się podopieczne Mariusza Dobrzynieckiego i po 5 minutach drugiej odsłony gry straty wynosiły zaledwie 2 bramki (12:14). Dobrą dyspozycję dnia prezentowała Stefaniak, która raz po raz punktowała gospodynie, rzucając tego dnia łącznie 11 bramek. Szczecinianki konsekwentnie budowały przewagę bramkową, aby ostatecznie wygrać 23:19. Na wielkie brawa zasługuje cała postawa drużyny, która dzielnie walczyła i wywiozła c犀利士
enne punkty z Sianowa. Kolejne spotkanie już 19 października, wówczas Kusy we własnej hali podejmie GUKS Drwęca Lubicz.

Bramki dla MKS Kusy Szczecin: Popkowska 1, Wilanowska 1, Komorniak 5, Kwiatkowska 4, Stefaniak 11, Ciepłowska 1.