MKS Kusy tylko o krok od wielkiego triumfu

Bardzo udany jest drugi sezon w rozgrywkach II ligi dla MKS-u Kusego Szczecin. Zespół złożony z samych juniorek po raz kolejny zdominował pozostałe drużyny. Matematycznie mogą jeszcze nie być pierwsze, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

Szczecinianki swoje zadanie wykonały w Wejherowie. Było to o tyle ważne, że rywalki straciły niemal resztki nadziei na skuteczną pogoń za Kusym. Skończyło się wynikiem 34:31. Może mało przekonującym, ale kto będzie o tym pamiętał. Co innego końcowy triumf w II lidze. Ten zapisze się na kartach historii. I jest już na wyciągnięcie ręki.

Matematyczne szanse na wyprzedzenie zespołu z Grodu Gryfa ma jeszcze tylko Drwęca Lubicz. Tylko dlatego, że ma ona lepszy bilans bramek w dwumeczu (50:48). Aby tak się jednak mogło stać, Kusy musiałby przegrać ostatnie dwa spotkania, kolejno z MKS-em Brodnica na wyjeździe (9 maja) oraz u siebie z UKS-em Morski Sianów (22 maja).

Nasze panie rozegrały do tej pory 10 meczów. Przegrały tylko raz, właśnie ze wspomnianymi lubiczankami. GUKS ma na swoim koncie o 2 spotkanie mniej w nogach, ale też nie łatwy terminarz. Na wyjeździe będą rywalizować ze Słupią Słupsk oraz ekipą z Sianowa. Potem zaś podejmą we własnej hali brodniczanki i Politechnikę Koszalińską.

Jak się okazało, dla naszych młodych pań kluczowe były zawody w Słupsku, które rozstrzygnęły na swoją korzyść (25:20). Wtedy można było naprawdę realnie marzyć o wygraniu całych rozgrywek.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie sytuacja była analogiczna. Walka o prymat toczyła się tylko między szczeciniankami, a Arką. Wtedy po awans sięgnęły gdynianki. W wyższej klasie rozgrywkowej (gr. A) zajmują obecnie 7. miejsce na 9 drużyn (15 pkt). Kto wie, być może za rok dojdzie do kolejnej takiej potyczki.

Autor: Krzysztof Kempski

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

21 - 24

SPR Pogoń Szczecin vs SPR Gdynia

Najbliższy mecz

17:00

SPR Sambor Tczew vs SPR Pogoń Szczecin

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
113
213
313
413
513
613
710
810
910
1010
1110
1210

Sponsorzy

Akcje społeczne 2022/2023Transmisja live tvcom.pl

Zmiany kadrowe 2023

Przychodzą:
Kamila Białowąs (AZS UW Warszawa)
Monika Koprowska (UKS Morski Sianów)
Katarzyna Zimny (Młyny Stoisław Koszalin)
Weronika Jakóbowska (PreZero APR Radom)
Martyna Włodarczyk (UKS Morski Sianów)
Marta Sikora (UKS Morski Sianów)

Zostają:
Alicja Ślęzak
Julia Oleśkiewicz
Julia Niełacna
Oliwia Piotrowska
Natalia Nawrocka
Oliwia Panczenko
Emilia Jałowicka
Zuzanna Zimnicka
Oliwia Ćwiertnia
Paulina Adamska
Nina Klimek


Odchodzą:
Paulina Kuźmińska (EKS Start Elbląg)
Milica Rančić (powrót do kraju)
Nikola Komorniak (przerwa)
Julia Gierat (przerwa)
Weronika Wilanowska (przerwa)
Lidia Haławczak (Rostocker HC, Niemcy)
Sylwia Korniluk (zawieszenie kariery)
Alina Chernomorets (zawieszenie kariery?)