Kusy z pierwszą przegraną. Hit dla Arki

Nie udała się wyprawa do Gdyni. MKS Kusy Szczecin mierzył się tam z liderem tabeli 2. ligi, Arką. Gospodynie okazały się lepszym zespołem i dość zasłużenie zwyciężyły 30:21. Po meczu widać było smutek na twarzach młodych szczecińskich szczypiornistek. Rozgrywki jeszcze się nie kończą, a Kusy nie powiedział ostatniego słowa. Najlepszą strzelczynią w zespole przyjezdnym była Wiktoria Stefaniak.Podopieczne Barbary Bieleckiej (ona jedna udała się na mecz do Gdyni) do 20. minuty dzielnie się trzymały. Owszem musiały nadrabiać straty, ale przewaga Arki nie była znacząca. W tamtym czasie nie do zatrzymania przez Kusego były Paulina Peplińska oraz Matylda Mielewczyk. Tylko na nich skupiał się atak gdynianek (10:8). Co ciekawe, w pewnym momencie wydawało się, że w pierwszej połowie żadna ich koleżanka nie rzuci bramki. Udało się to dopiero w 27. minucie Martynie Piskorowskiej.

W naszym zespole nie funkcjonował tak dobrze atak. Gorzej prezentowała się też sama formacja obronna. Rywalki bardzo szybko dochodziły do pozycji rzutowych. Po zmianie stron liderki pokazały, że nie na darmo piastują ten fotel. Szybko odskoczyły na 9 trafień i już tego nie oddały do ostatniej syreny. Miejscowe bardzo dobrze wykonywały rzuty karne, każda z pięciu prób kończyła się umieszczeniem piłki w siatce.

W Kusym prym wiodła już nie po raz pierwszy Wiktoria Stefaniak. Duże wsparcie dała jej Nikola Komorniak. Argumentów po stronie szczecinianek trochę jednak zabrakło. Pierwsze przegrana stała się faktem. Trzeba jednak przyznać, że jeszcze w Superlidze Kobiet Arka dysponowała bardzo dobrymi zawodniczkami młodego pokolenia, a to pokazuje, że szkolenie jest tam na naprawdę wysokim poziomie. Skądinąd bardzo podobnie jest też w Grodzie Gryfa.

Szczecinianki rok 2019 zakończą w hali przy ul. Twardowskiego 12b. Zmierzą się wówczas z Tytanami Wejherowo – przedostatnim zespołem w tych rozgrywkach. 3 punkty są więc obowiązek MKS-u.

Autor: Krzysztof Kempski

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

21 - 24

SPR Pogoń Szczecin vs SPR Gdynia

Najbliższy mecz

17:00

SPR Sambor Tczew vs SPR Pogoń Szczecin

Liga Centralna Kobiet

#DrużynaMePkt
113
213
313
413
513
613
710
810
910
1010
1110
1210

Sponsorzy

Akcje społeczne 2022/2023Transmisja live tvcom.pl

Zmiany kadrowe 2023

Przychodzą:
Kamila Białowąs (AZS UW Warszawa)
Monika Koprowska (UKS Morski Sianów)
Katarzyna Zimny (Młyny Stoisław Koszalin)
Weronika Jakóbowska (PreZero APR Radom)
Martyna Włodarczyk (UKS Morski Sianów)
Marta Sikora (UKS Morski Sianów)

Zostają:
Alicja Ślęzak
Julia Oleśkiewicz
Julia Niełacna
Oliwia Piotrowska
Natalia Nawrocka
Oliwia Panczenko
Emilia Jałowicka
Zuzanna Zimnicka
Oliwia Ćwiertnia
Paulina Adamska
Nina Klimek


Odchodzą:
Paulina Kuźmińska (EKS Start Elbląg)
Milica Rančić (powrót do kraju)
Nikola Komorniak (przerwa)
Julia Gierat (przerwa)
Weronika Wilanowska (przerwa)
Lidia Haławczak (Rostocker HC, Niemcy)
Sylwia Korniluk (zawieszenie kariery)
Alina Chernomorets (zawieszenie kariery?)