Kusy z kompletem punktów w Słupsku

Czwartą z rzędu wygraną zanotowały szczypiornistki 2 ligowego Kusego Szczecin, tym razem na wyjeździe pokonały Słupię Słupsk 26:14. Szczecinianki wraz z Arką Gdynia nie zanotowały jeszcze w tym sezonie porażki i z kompletem punktów okupują pierwsza dwa miejsca w tabeli.

Gospodynie, które w tym sezonie nie miały jeszcze okazji cieszyć się ze zwycięstwa walczyły ambitnie od pierwszych minut, jednak dobra postawa „Kusego” w obronie oraz skuteczna w bramce Daria Mocarz zniechęcały miejscowe do strzeleckich akcji. W 16 minucie tablica świetlna pokazywała 4:4, od tego momentu parkiet zdominowały szczecinianki. Impas bramkowy słupszczanek trwał w najlepsze co skrzętnie wykorzystywały raz po raz Stefaniak, Marszałek, Gierat, Kwiatkowska. Słupia do przerwy zanotowała tylko 4 trafienia, „Kusy” miał ich na swoim koncie 10.

Po zmianie stron nadal sytuację na boisku kontrolowały przyjezdne. Szczecinianki dłużej utrzymywały się przy piłce, potrafiły budować przewagę oraz strzeleckie pozycje, które w zdecydowanej większości kończyły się zdobyczą bramkową. Kusy narzucił swój styl i przede wszystkim tempo gry co przekładało się na wynik spotkania, w 48 minucie rozpoczął się kolejny maraton strzelecki szczecinianek, licznik zatrzymał się na 8 trafieniach z rzędu przy zerowej skuteczności gospodyń.

Drużyna ze Słupska nadal dysponuje krótką ławką rezerwowych, trener Michał Zakrzewski po raz kolejny miał do dyspozycji tylko 13 zawodniczek. Progres drużyny z pomorskiego jest widoczny, jednak niedzielne zawody zdominowały szczypiornistki ze Szczecina i to one zasłużenie zgarnęły komplet punktów.

MKS Kusy Szczecin: Gierat 3, Popkowska 1, Komorniak 5, Dziuba 3, Kwiatkowska 2, Roszkiewicz 1, Stefaniak 7, Ciepłowska 2, Marszałek 2.

Previous Article
Next Article

Ostatni wynik

27 - 21

SPR Pogoń Szczecin vs SMS ZPRP II Płock

Tabela 1 ligi

Grupa A, tabela końcowa

#DrużynaMePkt
12060
22047
32046
42039
52038
62028

Sponsorzy

Akcje społeczne

Najbliższy mecz ligowy

Zakończenie sezonu