Horror w Tczewie, Pogoń lepsza w rzutach karnych!

Zgodnie z zapowiedzią nie zawiodły zawodniczki Sambora oraz Pogoni w hicie 5 kolejki 1 ligi grupy A padł wynik remisowy 31:31, aby wyłonić zwycięzcę potrzebne były rzuty karne, w tych lepsze okazały się szczecinianki (4:3).

Mocne otwarcie meczu i Sambor po 5 minutach wypracował 4 bramkową przewagę przy zerowej skuteczności Pogoni. Granatowo-bordowe wzięły się jednak do roboty i 13 minucie po bramce Izdebskiej tablica świetlna pokazywała remis 5:5. Od tego momentu spotkanie toczyło się w systemie bramka za bramkę, do szatni szczecinianki schodziły z 1 bramką zapasu (14:15).

Po zmianie stron sytuacja niewiele się zmieniła, spotkanie stało na bardzo wyrównanym poziomie i wynik oscylował w okolicach remisu. Raz Pogoń prowadziła, by za chwilę to Sambor był miał 1 bramkę przewagi. W ostatniej minucie na prowadzenie szczecińską drużynę wyprowadziła Rančić, jednak gospodynie odpowiedziały chwilę później i sędziowie zarządzili serię rzutów karnych. W tych lepsze okazały się szczecinianki, wygrywając 4:3.

SPR Sambor Tczew – SPR Pogoń Szczecin 31:31 (rzuty karne 3:4)

Bramki dla Pogoni rzucały: Stefaniak 8, Zimnicka 6, Rančić 5, Komorniak 5, Panczenko 2, Niełacna 1, Nawrocka 1, Jarema 1, Ślęzak 1, Izdebska 1.