Handballowa sobota w Szczecinie, gra 1 i 2 liga!

Nadchodząca sobota zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów żeńskiego szczypiorniaka w Szczecinie. Już o 14:00 na parkiet hali przy ul. Twardowskiego wybiegną piłkarki Pogoń-Kusy, które w ramach 6 kolejki II Ligi (grupa Pomorska) zmierzą się ze Słupią Słupsk. Na terenie przeciwnika w zeszłej rundzie lepsze okazały się podopieczne Agnieszki Biernackiej i Waldemara Śmietany, wygrywając 32:25. W szczecińskim zespole najlepiej punktowały wówczas Zimnicka (8), Piotrowska (8) oraz Jałowicka (7). Dla młodych szczypiornistek to dopiero drugi występ przed własną publicznością, dlatego zachęcamy kibiców do aktywnego wsparcia wychowanek Kusego!

Kontuzjowana Oliwia Piotrowska, na 1/8 MPJ uznana za najlepszą zawodniczkę

O 16:00 mecz seniorek, crème de la crème – lider kontra wicelider, mecz na szczycie 1 ligi grupy A. Szczecinianki pod wodzą Alicji Ślęzak oraz Barbary Bieleckiej plasują się na 2 pozycji w tabeli tracąc do lidera z Gdyni 5 punktów. W rundzie jesiennej granatowo-bordowe pozostały niepokonane we własnej hali, jednak przed nadchodzącym meczem sztab trenerski ma duży problem ze skompletowaniem składu. W meczu na pewno nie wystąpi Oliwia Piotrowska, która nabawiła się kontuzji ręki. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Lidii Haławczak, która również podczas MPJ doznała kontuzji łokcia. Kilka zawodniczek zgłosiło pomniejsze dolegliwości i nie uczestniczyło w treningach, zatem Pogoń nie wystąpi w najbardziej optymalnym składzie:

„Jesteśmy w trakcie budowania zespołu, dlatego najważniejsza dla nas jest nasza dobra gra i maksymalne przygotowanie, które jest oczywiście na miarę możliwości, jakie dyktują nam kontuzje i inne poboczne kwestie, bo pewnych rzeczy zwyczajnie nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Nasze najmłodsze zawodniczki są po wyczerpującym turnieju Mistrzostw Polski juniorek, w którym awansowały do dalszej części rozgrywek. Cieszymy się z ich wyniku, niestety niektóre w walce o niego doznały kontuzji wykluczających je z gry na najbliższe 2-3 tygodnie. To nie zmienia jednak naszego podejścia. Wychodzimy zawsze by zagrać dobry mecz i dać z siebie absolutnie wszystko. Nie skupiamy się tak mocno na zwycięstwie, co na budowaniu walorów drużyny, tak by zespół mógł walczyć o wygrane niezależnie od tego, kto pojawia się w wyjściowym składzie. Liczymy na doping kibiców i mamy nadzieję, że to będzie udany rewanż” – podsumowała Alicja Ślęzak.

To drugi mecz Pogoni Szczecin pod wodzą Alicji Ślęzak

Rangę spotkania docenił Związek Piłki Ręcznej w Polsce delegując na to spotkanie superligową parę sędziowską: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz.

Atrakcje dla kibiców! Organizatorzy spotkania przygotowali szereg niespodzianek dla kibiców, od godziny 15:30 otwarte będzie stanowisko z darmową watą cukrową oraz popcornem, równocześnie obok w kąciku kawowym będzie można skosztować ciepłych napojów.

Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny! Sobota, 18 lutego 2023:

  • 14:00 SPR Pogoń – Kusy Szczecin – MKS Matbet Słupia Słupsk (2 liga)
  • 16:00  SPR Pogoń Szczecin – SPR Arka Gdynia (1 liga)
Previous Article
Next Article

Najbliższe mecze ligowe

15:30

SPR Pogoń Szczecin vs AL-KO AZS Poznań

16:00

SMS ZPRP II Płock vs SPR Pogoń Szczecin

Ostatni wynik

27 - 26

SPR Pogoń Szczecin vs MMKS Jutrzenka Płock

Tabela 1 ligi

Grupa A

#DrużynaMePkt
11336
21434
31431
41331
51422
61418
71515
81413
9146
10154

Sponsorzy

Akcje społeczne 2022/2023